Tichý i hlučný šílenství Enablers a Dead Western

Vždycky, když se povede dát dohromady dvě výjimečný kapely, který mají nezávisle na sobě turné, máme sváteční pocit. Jako že hvězdy a elementálové jsou nám nakloněni a že to tak prostě má bejt. No a spojení Enablers a Dead Western tohle splňuje bezezbytku. Přestože jsme cynici a neznabohové, troufáme si tvrdit, že v muzice obou aktérů je něco… něco víc. Jako že hvězdy a elementálové jsou nám nakloněni, opakují v pozvánce Silver RocketEnablers a Dead Western 24. března na 007!

Záškodnictví / 23.03.2015 / Autor: Křivák

Plíživý vybrnkávání, který se omotává kolem těla a kolem krku, naprosto uhrančivá atmosféra, opakující se motivy, z kterejch postupně roste naprosto psycho atmosféra – ale bez nějakýho zběsilýho třeštění – ano, Enablers! Kytarista a známej zvukovej inženýr Joe Goldring spolupracoval se Swans i se Steve Von Tillem z Neurosis, baskytarista Kevin Thomson hrál v Nice Strong Arm a Timco a s Goldringem hrál už v Morning Champ a Touched By A Janitor. A „recitátor“ (protože v muzice Enablers se fakt nezpívá) Pete Simonelli? Obrovská osobnost, jejíž zvláštní, monotónní vokál dodává skladbám Enablers neopakovatelnej nádech tichýho šílenství. Kapela letos vydává novou desku „The Rightful Pivot“ a vyplatí se vidět jí živě. Rozhodně.


Hudba ze světa duchů, hlas hlubokej jak Mariánskej příkop – za tajemným názvem Dead Western se skrejvá písničkář Troy Mighty. Představte si hlas Michaela Giry, zpomalenej o třetinu, a zasazenej do starýho obrazu v rozpadajícím se domě. Troy Mighty před lety působil v avantgardním jazzovým spolku Antennas Erupt!, ale teď se plně věnuje Dead Western. Na kontě má dva singly a tři dlouhohrající desky, zatím poslední „Everything, Eternally“ vyšla v roce 2012. Zvuk Dead Western osciluje zhruba mezi Boduf Songs a Current 93, ale Troy si dokázal najít vlastní cestu k originálnímu výrazu. Další koncerty Dead Western v Česku:

enablers

ENABLERS (usa)

support: DEAD WESTERN (usa)

24. března 2015

Praha – Klub 007 Strahov

start 20.00, vstup 300 Kč

 

Další zastávky najdete tady

Pokřivený pohled na scény.