Anarchistický knižní festival na Klinice. Výzva: Publikuj a nedej se!

Příští sobotu – tedy 9. května – se na Klinice (žižkovská oblast svobodnýho myšlení, to bys už měl vědět) bude konat Anarchistický knižní festival. Hrabání v knihách malých vydavatelství a pamfletech doplní doprovodný koncerty, hned 8. května vás čeká vystoupení italských Discomfort, domácích Nod Nod (polovina Kalle a polovina 5 Seconds to Leave) a záhadná skupina I am Pentagon. Nemusíš hned kupovat Bakunina, abys přišel podpořit!

Záškodnictví / 07.05.2015 / Autor: Křivák

Anarchistický festival knihy / 8-9 květen 2015 / Praha-Klinika from afk2015 on Vimeo.

Anarchistický knižní festival letos proběhne v sobotu 9. května od 11:00 do 20:00 v autonomním sociálním centru Klinika na pražském Žižkově. Již tradičně se na něm představí vydavatelé a distributoři anarchistické literatury nejen z Česka a Slovenska, ale i ze zahraničí.

Festival není jen prodejní prezentací knih a literatury. Je především místem setkávání, kde můžete tváří v tvář potkat nejen malé vydavatele a autory, ale i nejrůznější organizace, kolektivy a uskupení z širšího okruhu antiautoritářského hnutí. Místem, kde se lze seznámit s lidmi z masa a kostí a poznat tak organizace a kolektivy jinak, než z prohlášení na webových stránkách, místem, kde lze navázat nové vztahy a přátelství, místem, kde lze domlouvat nové projekty a spolupráci.

Vedle prezentačních stánků jsou pevnou součástí bookfairu i přednášky a workshopy. Ani letos nás nemine prezentace amerického kolektivu CrimethInc, který se na bookfairu zastaví se svým novým přednáškovým a diskusním turné Změnit všechno: anarchistická výzva. Zajímavý jistě bude polský kolektiv Spina, zabývající se především rozhodovacími procesy a vnitřním fungováním kolektivů a organizací. Anarchsitická federace v rámci festivalu připomene osobnost Michala Káchy, který v Jeseniově ulici bydlel. Veškeré informace naleznete tady.

Koncert v rámci Anarchistického Festivalu Knihy, který proběhne na Klinice. Discomfort je nekompromisní nasraný hard core z Itálie, který je silně ovlivněněný jak grind corem, tak hrubým black metalem, ale ve své podstatě zůstává pořád jasně na straně punku a power violence. Ze současných kapel se asi dají nejvíce připodobnit k Nails nebo možná i Trap Them, zejména proto, že mají stejný likvidačni potenciál. Kapela velmi často koncertuje po italských squatech a autonomních centrech a podporuje antifaštické a antirasistické postoje. Před Discomfort vystoupí Nod Nod, cože je projekt členů a členek 5 Seconds to Leave a Kalle hrající náladový a temný hard core v kterém občas silně probleskuje postrocková nálada, ale také exploze podobné kapelám na Neurot Recordings. Celý večer otevřou I am Pentagon, úplně nová kapela složená s členů Hanba, Airbags nebo Kevorkian, pro kterou to bude jejich úplně první koncert.

DISCOMFORT (it) + NOD NOD + I AM PENTAGON
8.5.2015
Autonomní Centrum Klinika, Jeseniova ulice, Praha
Start: 19.30 (konec ve 22:00)
Vstup: dobrovolný

discomfortflyer

Pokřivený pohled na scény.